TBMM'NIN AÇILISININ 97. YILI KUTLU OLSUN.

97 yil önce 23 Nisan 1920'de açilan Türkiye Büyük Millet Meclisi, dünyada bir benzeri daha olmayan istiklal mücadelesinin sonunda, milli egemenligin en somut tecellisi olmustur. Meclisin açilmasiyla birlikte, millet egemenligine dayanan, milletin siyasi rejimin aslî ve tayin edici aktörü haline geldigi bir Türkiye’nin temelleri atilmistir. 
Büyük bir birikime sahip Yüce Meclisimiz, millet iradesinden aldigi güçle, dün oldugu gibi bugün de ülkemizin temel güvencesi, sorunlarin çözüm adresi ve zeminidir. 
15 Temmuz hain darbe girisimine de, kurulusta var olan iradeye yakisir Milli bir durus ile karsi koyulmus, Gazi Meclisimiz bir kez daha Gazi olmustur. 
Dün oldugu gibi bugün de bizler demokrasimizi güçlendirmeye, özgürlüklerimizi genisletmeye, hukuk sistemimizin standartlarini yükseltmeye, ekonomimizi büyütmeye, çocuklarimiza, daha iyi bir ülke birakmaya ve en önemlisi köklerine siki siki sarilan ve yeni gerçekleri kavramis bir neslin yetismesi için çalisiyoruz. Milli Mücadele kahramanlarimiz ve basta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere birinci Meclisimizin tüm üyelerini rahmet ve minnetle aniyorum. 23 Nisan’in, dünyanin bütün çocuklarina baris ve mutluluk getirmesini diliyor, gelecegin büyükleri, yarinlarimizin güvencesi çocuklarimizin ve tüm milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayrami'ni en içten duygularla kutluyorum.
Ayse KESIR 
AK Parti Düzce Milletvekili