.. http://www.duzcetv.com/haber/36914/duzce-icin-bakanliklarin-kapisini-asindiriyor.html#top

DÜZCE IÇIN BAKANLIKLARIN KAPISINI ASINDIRIYOR

02 Agustos 2017 - 17:04  - Düzce Tv                                                                                  

Düzce’nin sorunlari ve ihtiyaçlari için Ankara’da adeta bakanliklarin kapisini asindiran Milletvekili Ayse Kesir, findik ve saglik alaninda Bakanlarla yaptigi görüsmeleri paylasti. Müftülerin nikah kiymasi konusundan Yigilca yoluna kadar bir çok konuda önemli açiklamalar yapti.

Düzce Tv’de yayinlanan Gündem programinda bu hafta Mehmet Ibrahimoglu’nun canli yayin konugu Milletvekili Ayse Kesir’di.

Kesir, bugün Düzce’ye gelen Ulastirma Bakani Ahmet Arsian’in Düzce’deki sorunlari yerinde görmesinin önemli olduguna dikkat çekerken, karayollari ile ilgili beklentilerin ve Akçakoca ile ilgili konularin, TELEKOM yatirimlarinin Bakan’in ziyaretinin önemli ayrintilari oldugunu belirtti.

MELENAGZI YOLUNU ÖNEMSIYORUZ

Kesir, “ Özellikle Melenagzi Karasu arasindaki o yol son derece önemli.Biz o yolun genislemesini hem sivil araçlar yönünden önemsiyoruz, hem de daha islev hale gelip turizm açisindan önemsedigimiz bir yol. Limanla ilgili ise, limanin pozisyonundan dolayi kumsal kaybi var. Aylardir kovaliyoruz. Yeni mahmuzlara ihtiyacimiz var. Çok teknik bir konu. Hepsinin çalismalari yapildi. Sayin Bakanla istisare yapilacak. Uzun vadede o sahilin kalici olmasi için o mahmuzlara ihtiyacimiz var. Hepsi incelenecek.” Dedi.

D-655 karayolu ve Düzce köylerinde yapilan asfaltlarin neden yaz sezonuna birakildigi ile ilgili soruyu cevaplayan Kesir, karayollarinin planlamasinda asfaltin mevsimi oldugunu ve yaz sicaginda yapilmasi gerektigini vurguladi.

TEK TEK MERAMIMIZI ANLATTIK

Geçtigimiz günlerde Gida Tarim ve Hayvancilik Bakani Ahmet Esref Fakibaba ile Findik Üretim Bölgesi Milletvekillerinin katildigi toplantiyla ilgili de açiklamalarda bulunan Kesir, toplantida findigin A’dan Z’ye masaya yatirildigini en önemli konunun üreticinin magdur edilmemesi oldugunu söyledi.

Kesir, “ Biz her kalemde tek tek meramimizi anlattigimizi düsünüyoruz. Bakan  Bey çok olumlu görüsler verdi, çok verimli bir toplanti oldu” dedi.

TOPYEKÜN MÜCADELE LAZIM

Üreticinin büyük derdi olan Amerikan Beyza Kelebegi ile ilgili olarak topyekün mücadele edilmesi gerektiginin altini çizen Kesir, yillardir yapilamayan ve son olarak Il Koordinasyon toplantisinda gündeme gelen Samandere Abant yolu için, E “ Düzce’nin turizmi açisinda çok önemsedigimiz havza” dedi ve takip edeceklerini söyledi.                                                                                                                                               

PROJE TADILATI VAKIT KAYBETTIRDI

7 yildir bitirilemeyen Yigilca Düzce yolunda proje tadilati dolayisiyla çok vakit kaybedildigini söyleyen Milletvekili Ayse Kesir, 100 milyon TL’lik yatirimda sürecin devam ettigini belirtti.

NIYE POLEMIK YARATILIYOR ANLAMIS DEGILIM                                                                                                                                                  

Türkiye’nin son günlerdeki gündem konusu Müftülere nikah kiyma yetkisi hakkinda konusurken, “ tartismalar neden çikiyor anlamis degilim” diyen Kesir,  Anayasaya muhalif bir durum olmadigini söyledi.                                                                                                                                     

Kesir, “ Burada yaptigimiz düzenleme, resmi nikah ritüeli içinde tipki diger memurlara görev verildigi gibi isterlerse müftülere de yetki verilmesi. Dini  nikahiyla birlikte resmi nikahini da ayni yerde kiydirmak isteyebilir vatandas.

Isteyen ve ihtiyaç duyan için. Bir seçenek olarak sunuldu. Polemik niye çikartiliyor anlamiyorum. Alternatif bir sey degil bu. Kaptan, muhtar nasil nikah kiyabiliyorsa müftü de isteyenler için nikah kiyabilir.” seklinde konustu.

ACIL IHTIYAÇLAR BAKAN’A ILETILDI                                                                                                                                                 

Geçtigimiz günlerde yeni Saglik bakanina yaptigi ziyarette Düzce’de acil ihtiyaç olan doktorlar konusunu da ilettigini söyleyen Kesir, Nefroloji Uzmani, acil doktoru ve pratisyen hekim gibi acil ihtiyaçlarla ilgili bakanin not aldigini bildirdi. Ayrica Muncurlu ile ilgili ve Atataürk Devlet hastanesinin kapasitesinin artirilmasi ile ilgili talepleri de ilettiklerini dile getirdi. Kesir, Saglik Bakani Ahmet Demircan’i Düzce’ye davet ettiklerini de söyledi.