Kesir : ‘Düzce’de Yapilmasi Planlanan Saglik Yatirimlari için         4 Milyon 500 Bin TL Ödenek Çikarildi’

AK Parti Düzce Milletvekili Ayse Kesir yaptigi açiklamada, Düzce için yapilan saglik yatirimlarinin devam ettigini, son olarak bakanliktan yapilmasi planlanan saglik yatirimlari için 4 Milyon 500 Bin TL ödenek çikarildigini söyledi.

Kesir, Düzce’nin saglik alanindaki ihtiyaçlarinin tespit edilmesi ve eksikliklerin giderilmesi için son üç yildir  Saglik Bakanligi ile beraber yürütülen çalismalarin  devaminda gelecek olan yeni hizmetlerin müjdesini verdi.

Kesir: “Düzce genelinde vatandaslarimizin ihtiyacinin karsilamasi ve  hemserilerimize daha iyi bir saglik hizmeti sunulmasi için çalisiyoruz. Bu kapsamda Düzce Atatürk Devlet Hastanesinin yeni hizmet binasi basta olmak üzere, Muncurlu  Devlet Hastanesinin Fizik Tedavi merkezine dönüstürülmesi konularinda yapilan çalismalar hemserilerimizi memnun etti. Muncurlu Hastanesinde hizmet alim süreci tamamlandi, Kasim ayi ortalarindan itibaren 70 yatakla, yatakli hizmet verilmeye de baslanacak. Ayni sekilde Akçakoca’da da 10 yatakla Fizik Tedavi hizmeti verilecek.” dedi.

Düzce’nin saglik yatirimlari için baslatilan girisimlerin devam ettigini belirten Kesir: “ Yeni yatirimlar için Saglik Bakanligindan 4 Milyon 500 Bin TL ödenek çikarildi. Bu ödenekle, Merkez Kalici Konutlara Aile Sagligi Merkezi, Akçakoca ile Cumayeri ilçelerimize Toplum Sagligi Merkezi ve Aile Sagligi Merkezi yapilacak.  Merkezde bulunan Arapçiftligi köyümüze Aile Sagligi Merkezi ve 112  Acil Saglik Hizmetleri Istasyonu kurulacak. Ayrica Gümüsova Selamlar köyümüze de 112 Acil Saglik Hizmetleri Istasyonu kurulacak böylece hemsehrilerimizin saglik hizmetlerine erisimi daha da kolaylasacak ve hizlanacak.” seklinde konustu.

Kesir sözlerini ‘’Ayrica Saglik bakanliginda münhal kadro düzenlemesi kapsaminda, talebimiz üzerine, Atatürk Devlet Hastanesinde 20, Akçakoca Devlet Hastanesinde de 8 pratisyen hekimin daha hemsehrilerimize hizmet verecektir. Saglik hizmetleri olmazsa olmazimiz, tüm Düzcelilere hayirli olsun.’’ Diyerek tamamladi.