Anasayfa | "Kadına yönelik şiddetle mücadelede samimiyseniz, PKK'nın dağa zorla götürdüğü kız çocuklarının hakkıyla ilgili bir cümle edersiniz"

"Kadına yönelik şiddetle mücadelede samimiyseniz, PKK'nın dağa zorla götürdüğü kız çocuklarının hakkıyla ilgili bir cümle edersiniz"

05.07.2021

"Kadına yönelik şiddetle mücadelede samimiyseniz, PKK'nın dağa zorla götürdüğü kız çocuklarının hakkıyla ilgili bir cümle edersiniz"

#Kadın #Şiddet #PKK #KızÇocukları

Haberin Fotoğrafları

Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir, çeşitli ziyaretler kapsamında Van Edremit ilçesindeki Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü'nde düzenlenen İl Kadın Kolları Teşkilatı Toplantısı'na katıldı. Keşir, burada yaptığı konuşmada, 2002'de iktidara geldiklerinde, kadına yönelik şiddetle mücadeleyi, ilk seçenek olarak belirlediklerini söyledi. Kadına yönelik şiddetle mücadelede son derece kararlı uygulamaları hayata geçirdiklerini vurgulayan Keşir, şunları kaydetti: "Daha İstanbul Sözleşmesi yokken 2005'te Türk Ceza Kanunu'nu yeniledik. Töre, namus saikiyle işlenen cinayetleri ağırlaştırılmış suç kapsamına aldık. Töre, namus saikiyle işlenen cinayetler bugün yok denecek kadar azaldı. Bu konuda son derece kararlıyız ve bununla mücadele edeceğiz. Birileri çıkmış, AK Parti'yi bu konuda eleştirmeye kalkıyor. Ya mübarek, siz kadına yönelik şiddetle mücadelede samimiyseniz, PKK'nın dağa zorla götürdüğü kız çocuklarının hakkıyla ilgili bir cümle edersiniz. Duydunuz mu bugüne kadar? Duyamazsınız. Görmezler, sağır ve dilsiz olurlar bu konuda. Ama gelirler, başka bir yerde başka bir vakayı AK Parti'ye fatura etmeye kalkarlar." Ayşe Keşir, insanoğlunun var olduğu sürece yeni ihtiyaçların ortaya çıkacağını dile getirerek, "EBA diye bir ihtiyaç var mıydı? Pandemi oldu. İnternete girmek bir ihtiyaç oldu. Yeni ihtiyaçlar ortaya çıktı. Biz halen iddialıyız. İhtiyaçlara, sorunlara karşı çözümleri biz üretiriz. Bizim bir iddiamız var. Asla vazgeçmeyeceğiz." dedi.